PKK ve HDP 2. Kobani Provokasyonu Peşinde mi?

26.06.2015 12:41
PKK ve HDP 2. Kobani Provokasyonu Peşinde mi?
Kobani'de IŞİD ile PKK/PYD arasındaki çatışmayı bahane ederek Türkiye Kürdistanı'nda 6-7 Ekim'de halkı sokağa çağırarak 50 kişinin ölümününe neden HDP bu defa da aynı provokasyonun peşine düşüyor.

HAKSÖZ HABER

IŞİD'in Kobani'ye saldırmasını AK Parti'ye yükleyen ve AK Partiyi IŞİD'i desteklemekle suçlayan HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, halkı sokağa davet etti.

Figen Yüksekdağ yaptığı konuşmada "Önünüzdeki günlerde, geçmiş süreçte gerçekleştirdiğimiz bir sivil inisiyatif ve direniş hareketini Suruç hattından yeniden canlandırmak gibi bir çağrımız da var. Bütün halkımızı da yeniden tarihsel bir sorumluluğa davet ediyorum, çağırıyorum. Suruç'ta ve her yerde Rojava'yı, Kobani'yi IŞİD saldırıları karşısında savunmaya davet ediyorum" dedi.

KCK'dan da aynı dil

KCK tarafından yapılan açıklamada ise "Kürt halkı ve Türkiye halkları Tayyip Erdoğan, AKP Hükümeti sözcüleri ve yandaş basınının “Bu saldırılarla ilişkimiz yok” sözüne kesinlikle inanmamalıdır. Kobanê katliamına karşı demokratik tepkilerini ortaya koymalı, AKP Hükümetinin bu saldırılardaki suç ortaklığını protesto etmelidir." denildi.

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim