PKK: Tehdit Etmedik

05.12.2010 16:15
PKK: Tehdit Etmedik
Kürt aydını ve yazarımız Orhan Miroğlu’nu ölümle tehdit eden PKK, tepkiler üzerine geri adım attı...

PKK'nın silahlı kanadı HPG, TARAF yazarı Orhan Miroğlu'nu tehdit etmelerinin sözkonusu olmadığını açıkladı.

Fırat Haber Ajansı aracılığıyla açıklama yapan HPG, tartışmalara neden olan makaleyi yazan site yazarının düşüncelerinin HPG'nin resmi görüşünü yansıtmadığını belirtti.

HPG açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Her bireyin ve kurumun düşüncelerini özgürce ifade etme hakkı vardır. Sırf düşüncelerinden ötürü bir sivili öldürmek gibi bir eylemimizin olmayacağını da mücadelemizi takip eden ve basından biraz da olsun bilgi alan herkes bilmektedir. Bizlerin de kendimizi özgürce ifade etme ve bizlere yönelik yapılan saldırılara ve eleştirilere yanıt olma hakkımız vardır. Halk Savunma Güçleri olarak, hiçbir sivile yönelik herhangi bir askerî yönelim içinde bulunmayacağımızı bir kez daha belirtiyoruz."

HPG sitesinde yer alan Toprak Cemgil imzalı yazıda gazeteciyazar Orhan Miroğlu çok saldırgan bir üslupla eleştirilmiş ve ölümle tehdit edilmişti. 'Miroğlu ve kuyruk acısı' başlıklı yazının sonunda "Sözün özü böyle giderse kırmızı kalemle çekilen bir çizgi devreye girer! Miroğlu'da, mortoğlu olur bu toprakların tarihinde"denilmişti.

TARAF

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim