1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK Şırnak'ta 10 Aracı Yaktı
PKK Şırnak'ta 10 Aracı Yaktı

PKK Şırnak'ta 10 Aracı Yaktı

PKK Örgütü mensupları, Şırnak'ın Silopi ilçesi Silopi Elektrik Üretim AŞ'ye ait yedi aracı yaktı.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) günlük faaliyetleri ve önemli yurtiçi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, bölücü PKK mensubu bir grup Şırnak'ın Silopi ilçesi Aksu köyü mülki sınırları içerisinde, Silopi Elektrik Üretim AŞ'ye ait yedi aracı yaktı. Olay yerine jandarma unsurlarının sevk edildiği bildirildi.

PKK mensubu bir grup, Diyarbakır-Bingöl karayolu, Diyarbakır'ın Kocaköy Tepecik Mahallesi bölgesinde yolunu kestiği iki araçtan birini yaktı, diğerini de gasp etti. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatıldı.

PKK, Erzurum'un Tekman ilçesinde, doğum yapacak bir hastayı, Tekman Devlet Hastanesine götürmek için yola çıkan 112'ye ait ambulansı durdurarak, hasta ve yakınlarını indirdikten sonra, iki sağlık personelini ambulansla birlikte kaçırdı.

Ambulans ve kaçırılan sağlık personelleri saat 04.00'da, Varto-Hınıs karayolunda serbest bırakıldı.

 Diyarbakır'ın Hani İlçesi Serenköy Mahallesi bölgesinde Lice-Hani karayolunu kesen bir grup PKK'lı yoldan geçen iki aracı yaktı. Olay yerinden kaçan bir araca ise tabanca ile ateş açıldı.

2 PKK'lı teslim oldu

PKK mensubu bir militan, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı hudut unsurlarına, başka bir militan ise Hakkari Merkez'de güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldular.

PKK mensubu bir grup, Van'ın Başkale ilçesi Sallıdere Mahallesi bölgesinde, Meydan Hudut Karakol Komutanlığına erzak götüren kamyonu durdurarak, şoförün el ve ayağını bağladı. Araca ait ruhsat ve şahsa ait kimlik belgesini alarak, aracı gasp etti.

Bir grup PKK'lı tarafından 20 Temmuz'da Muş'un Bulanık ilçesinde, arızadan dönen Türk Telekom AŞ çalışanı bir şahıs, aracıyla kaçırılmıştı. Söz konusu şahıs üç gün alıkonulduktan sonra, Muş'un Varto ilçesi kırsalında serbest bırakıldı.

PKK'lı bir grup, Osmaniye'nin Merkez İlçesi Küllü köyü kırsalında, tarlasında çalışmakta olan bir vatandaşı, tehdit ederek erzak temin ettirildiği bildirildi.

(AA)

HABERE YORUM KAT