PKK Polis Diye Şizofreni Hastasını Kaçırmış

10.09.2015 23:07
PKK Polis Diye Şizofreni Hastasını Kaçırmış
PKK'ya yakınlığı ile bilinen bir haber ajansının "kaçırılan özel harekatçı başkomiser" diye yayınladığı fotoğrafın şizofreni hastası bir kişiye ait olduğu ortaya çıktı.

Örgüte yakın yayın organlarında PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen ve fotoğrafı servis edilen kişinin, farklı tarihlerde çeşitli akıl ve ruh sağlığı hastaneleri ile rehabilitasyon merkezlerinde tedavi gören, Çanakkale Gelibolu doğumlu, 50 yaşındaki şizofreni hastası Ersin Demirel'e ait olduğu öğrenildi.

Hastane kayıtlarına göre, Aydın Kuşadası SÇEK Özel Pamuk Bakımevinde kalırken 27 Şubat 2012'de bakımevinden kaçarak 8 Mayıs 2012'de Şırnak'ın Silopi ilçesine giden Demirel'in Verimli Jandarma Karakoluna gidip "ben teröristim" şeklinde ifade verdiği ve ruh sağlığının yerinde olmadığının anlaşılması üzerine Silopi Devlet Hastanesine gönderildiği belirlendi.

Yapılan tetkikler sonucu, yatarak tedavi görmesi gerektiği için, Silopi Cumhuriyet Başsavcılığının 9 Mayıs 2012 tarihli yazısı ile tedavi için Elazığ Akıl ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesine gönderilen Demirel'e burada yapılan tetkiklerde "bipolar affektif bozukluk" tanısı konuldu; hasta, tedavinin ardından 11 Temmuz 2012'de taburcu edildi.

Taburcu edilmesinin ardından Tunceli'nin Pertek ilçesinde bulunan bir yakınının yanına yerleşen Demirel'in çevre sakinlerini rahatsız etmesi üzerine Pertek Kaymakamlığının talebi ile yeniden Elazığ Akıl ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alındığı, 7 Kasım 2013'te taburcu edildiği öğrenildi.

Tunceli'nin Pertek ilçesinde sokaklarda yatıp kalkan ve güvenlik güçlerine zaman zaman asılsız ihbarda bulunan Demirel'in yakın zamanda Ovacık Devlet Hastanesine gidip kendisini terör örgütü mensubu olarak tanıttığı ve örgütten kaçtığını söylediği, bunun üzerine güvenlik güçlerince yapılan incelemede örgüt mensubu olmadığı anlaşılan söz konusu kişinin tedavisinin ardından serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat, PKK'nın, Yüksekova'da bir polisi kaçırdığı yönünde bazı internet sitelerinde yer alan haberlerin asılsız olduğunu açıklamıştı. Haberin provokatif amaçlı olduğunu kaydeden Canbolat, haberin, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik, kasıtlı olarak yapıldığını ifade etmişti.

copyright_aabadoluajansi_2015_20150910194242.jpg

Etiketler:
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim