1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK Nusaybin’de Halkı Evlerinden Çıkartıyor
PKK Nusaybin’de Halkı Evlerinden Çıkartıyor

PKK Nusaybin’de Halkı Evlerinden Çıkartıyor

Sokağa çıkma yasağının 5’inci gününe girdiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’liler, halkı evlerini boşaltmaya zorluyor.

A+A-

Nusaybin’de 13 Kasım Cuma akşamı başlatılan sokağa çıkma yasağı 5’inci gününde devam ederken, yaşanan elektrik ve su kesintisinin yanı sıra gıda sıkıntısı halkı zor durumda bırakıyor.

Yaşanan çatışmalarla iki ateş arasında kalan halk, şimdi de PKK’nin evlerini boşaltmaları tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Abdulkadir Paşa Mahallesi başta olmak üzere bazı mahallelerde halkı tehdit ederek evlerinden çıkmaya zorlayan PKK’liler, boşaltılan evlere yerleşerek buraları mevzi olarak kullanıyor.

Tehditlerle evlerini boşaltmak zorunda kalan bazı ailelerin, sokağa çıkma yasağına rağmen mahalle aralarından geçerek yakın köylerdeki yakınlarının evlerine yerleştikleri öğrenildi.

Öte yandan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için başlatılan operasyonlar devam ederken zaman zaman çatışmalar yaşanıyor.

Çarşı merkezine yakın mahallerde kazılan bazı hendekler kapatılırken Abdulkadir Paşa, Devrim ve Fırat mahalleleri başta olmak üzere bazı mahallerdeki hendek ve barikatların yerinde durduğu ve özellikle buralardan halkın PKK tarafından evlerini terk etmeye zorlandığı belirtildi.

PKK’lilerin hendeklere tuzakladığı patlayıcıların infilak etmesi sonucu bazı ev ve işyerlerinin yanı sıra su ve elektrik hatları zarar gördü.

Caminin girişine bomba yerleştirdiler

Bu arada Fırat ve Abdulkadir Paşa mahallerindeki camilere giren PKK’liler, cami hoparlöründen PKK marşları çalıyor. Görgü tanıkları, PKK’lilerin Abdulkadirpaşa Mahallesi Kartopu Sokağı'nda bulunan Seyitler Camisi’nin girişine mayın döşediğini bildirdi.

Operasyonda şuana kadar 20'ye yakın hendek kapatılırken olaylarda bir kadın hayatını kaybetti, 2’si çocuk biri polis toplam 10 kişi de yaralandı.  (İLKHA)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT