1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK, Muhalifleri Kaçırarak Sindiriyor!
PKK, Muhalifleri Kaçırarak Sindiriyor!

PKK, Muhalifleri Kaçırarak Sindiriyor!

Bingöl'ün tanınmış işadamlarından Abdullah Tuz, dün akşam Adaklı ilçesine bağlı Ferez köyünde teravih namazını kıldıktan sonra PKK tarafından kaçırıldı.

09 Ağustos 2011 Salı 04:49A+A-

İşadamı Tuz, Ferez köyü yakınında bulunan ve PKK'nın kullandığı Karacehennem Ormanları civarındaki inşaatını incelemeye gitti. İşadamı Tuz'un inşaattan dönmemesi üzerine bölgeye giden yakınları, durumu jandarmaya haber verdi. İnşaat alanına gelen jandarma ekipleri, yapılan çalışmadan sonra işadamı Abdullah Tuz'un bulunması için operasyon başlattı.

Abdullah Tuz'un Bingöl'de 'Tuna Orman Ürünleri İthalat, İhracat ve Limited Şirketi'nin bulunduğu, ayrıca kentte mobilya malzeme ve hammaddesi sattığı belirtildi. İstanbul'da mobilya üretimi yapan Abdullah Tuz'un İstanbul Modoko Mobilyacılar Sitesi'nde de mobilya mağazası olduğu, para için kaçırılma ihtimali üzerinde durulduğu ifade edildi. Evli ve 6 çocuk babası Abdullah Tuz'un büyük oğlu İsmail Tuz, AK Parti Bingöl teşkilatında yönetim kurulu üyesi.

PKK, AK Partili Başkanın Oğlunu da Kaçırmıştı

Terör örgütü PKK, 12 Haziran seçimleri öncesi AK Partili Hazro ilçesi belediye başkanının oğlu ve AK Parti İlçe İkinci Başkanı Fuat Mehmetoğlu'nu da kaçırmıştı. PKK, başkanın AK Parti'den istifa etmesi halinde oğlunu serbest bırakacağını belirtmiş, bunun üzerine AK Parti'nin Diyarbakır'da seçimle kazanılan tek belediye başkanı olan Fethullah Mehmetoğlu istifa etmiş ve BDP'ye geçebileceğini söylemişti. PKK, bunun üzerine kaçırdığı Fuat Mehmetoğlu'nu serbest bırakmıştı.

Mehmet Avcı / Zaman 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum