PKK Kadın Erkek Demeden Kurşun Yağdırdı

17.05.2014 12:44
PKK Kadın Erkek Demeden Kurşun Yağdırdı
Hüda Par üyesini zorla almak isteyen PKK'liler bunu başaramayınca ailesini otomatik silahlarla taradılar.

PKK üyesi bir grubun gece saat 12.00 sıralarında geldikleri HÜDA PAR üyesi Mikail A'nın evinde kendisini dışarı çıkararak zorla götürmek istemeleri sonrası çıkan arbede de olay yerinde bulunanları otomatik silahlarla taradılar.

Olayın görgü tanıklarından Şükrü A'nın verdiği bilgilere göre olay gece saat 12.00 - 01.00 sıralarında meydana geldi.

2 araç ile köye gelen PKK üyesi grubun Mikail A.'yı evden çıkardıktan sonra zor kullanarak yanlarına almak istemeleri sonrası Mikail A. ile grup arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonrası Mikail A'nın kafasına ellerinde ki silahın dipçiğiyle vuran PKK'liler olay yerinde bulunanlarıda otomatik silahlarla taradıktan sonra olay yerinden uzaklaştılar.

Saldırı sonrası götürülmek istenen Mikail A. (52), ağabeyi Ali A.(57) ve Mikail A.'nın evli ve bir çocuk annesi kızı Nesrin A. yaralandı.

Olayda yaralanan bir çocuk annesi Nesrin A'nın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Saldırıya tepki gösteren Mikail A'nın yakınları, bu saldırıların tek sebebinin kendilerinin mütedeyyin bir aile olmalarından kaynaklandığını belirterek, "PKK, bu saldırısıyla bölgedeki Müslüman halkın inançlarını hedefe koyduğunu açıkça ortaya koymuştur." diyerek yaşananlara tepki gösterdiler.

Olayın yaşanmasından hemen sonra Ambulansa haber verilmiş olmasına rağmen Ambulansın olaydan yaklaşık 1,5 saat sonra olay yerine gelmesine de tepki gösteren köylüler, ambulansın geç gelmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu ve bu süreç içerisinde yaralıların çok kan kaybettiğini ifade ettiler.

İlkha

hudapar-main.jpg

 • Yorumlar 8
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim