1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK Jirki Aşireti Liderini Vurdu
PKK Jirki Aşireti Liderini Vurdu

PKK Jirki Aşireti Liderini Vurdu

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesinde, bölgenin en önemli korucu liderlerinden olan ve Jirki aşireti lideri Tahir Adıyaman, PKK'lıların düzenlediği silahlı saldırıda yaralandı.

A+A-

Jirki aşireti lideri ve bölgenin en önemli korucu liderlerinden biri olan Tahir Adıyaman, Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde PKK'lıların düzenlediği saldırıda yaralandı. Beytüşşebap'ın Ayvalık Köyü'nde yaşayan Tahir Adıyaman, ilçeye 5 kilometre mesafede bulunan İkinci Köprü Mevkii'nde özel aracıyla seyir halindeyken, bir grup PKK'lı bölgede yol kesti. PKK'lıların yol kestiğini gören Adıyaman ile beraberinde bulunanlar geri dönmek isterken saldırıya uğradı. Açılan ateşte Tahir Adıyaman yaralanırken, yanındaki korucular da PKK'lılara ateş açtı.

Bir süre yaşanan çatışmanın ardından bölgeye takviye birlikler sevk edildi. DHA’nın kaydettiğine göre Yaralanan Tahir Adıyaman'ın tedavi edilmek üzere Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralanan Adıyaman, Şırnak ve Hakkari bölgesinin en önemli aşiretlerinden Jirki aşireti lideri ve bölgede koruculuğu kabul eden ilk aşiretlerden biri olarak biliniyor. Hakkari ve Şırnak'ta 20 binin üzerinden üyesi bulunan Jirki aşiretinin büyük bölümü de geçici köy koruculuğu yapıyor.

HABERE YORUM KAT