1. HABERLER

  2. HABER

  3. "PKK İle Görüşmeler Gerekirse Tekrar Başlar"
PKK İle Görüşmeler Gerekirse Tekrar Başlar

"PKK İle Görüşmeler Gerekirse Tekrar Başlar"

Makedonya dönüşü uçakta önemli açıklamalar yapan Başbakan, MİT ile PKK arasındaki görüşmelerin gerektiğinde tekrar başlayabileceği mesajını verdi.

02 Ekim 2011 Pazar 15:02A+A-

Makedonya dönüşü uçakta önemli açıklamalar yapan Başbakan, MİT ile PKK arasındaki görüşmelerin gerektiğinde tekrar başlayabileceği mesajını verdi.

Başbakan Erdoğan Makedonya dönüşü uçakta basına açıklamalar yaptı.

Erdoğan tartışılan MİT ile PKK arasındaki görüşmeye değindi, görüşmelerin gerektiğinde tekrar başlayabileceği mesajını verdi.

"Görüşmeler gerektiğinde tabii ki olur. Gerekirse git arkadaş gerekeni yap deriz. MİT niye var? Bunun için var. " diyen Başbakan Erdoğan, görüşmelerin internete sızmasının da kendisi için sürpriz olmadığını söyledi.

Konuyu MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la da konuştuğunu ifade eden Erdoğan, "Müsteşarım sadece bunda değil, uluslararası kritik toplantılarda da görev almıştır." sözleriyle bir kez daha Fidan'a sahip çıktı.

Makedonya dönüşünde uçakta gazetecilere konuşan Başbakan, 'PKK ile protokol yapıldı.' iddialarına ise sert tepki gösterdi: "Bu noktada özellikle belirteyim. Devlet-İmralı-PKK arasında bir protokol asla söz konusu değildir. A'dan Z'ye yalandır. Böyle bir protokol yok. Görüşmeleri protokol diye söylüyorlar, yayıyorlar." dedi.

Başbakan PKK'nın ve BDP'nin kürt halkını temsil ettiği söylentilerine de sert tepki gösterdi.

"Sanki PKK ve BDP, Kürt halkının temsilcisi ve savunucusuymuş gibi bir hava oluşturuluyor. PKK, Kürt halkının temsilcisi değildir. Terör örgütüdür. BDP de Kürt halkını temsil etmemektedir. Eğer temsilcisi olsalardı Doğu ve Güneydoğu'da bizden çok oy almalılardı." dedi.

Başbakan teröre karşı birlik olunmasını istedi, muhalefetin tavrını eleştirdi.

Erdoğan "Biz sınır içi, dışı operasyonlara devam edeceğiz. Bize bu mücadelemizde partiler destek vermeli. Bir gün kalk gel ziyarete, hazırla raporunu getir. De ki 'Şunu yaptım, AK Parti sen de şunları yapmadın. Şunları eksik yaptın.' de Ama demiyor" dedi.

Öte yandan Başbakan Erdoğan Türkiye'de faaliyet gösteren bir Alman Vakfından da duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

"Bir Alman vakıf var. CHP ve BDP'li belediyelerle çalışıyor. Onlarla kredi sözleşmesi yapıyor. Sözleşmeyi yaparken de şu müteahhit firmaya vereceksiniz diye şart koşuyor." dedi.

TRT

HABERE YORUM KAT