1. HABERLER

  2. HABER

  3. "PKK, Hizmet Faaliyetlerini Engellemeye Çalışıyor!"
"PKK, Hizmet Faaliyetlerini Engellemeye Çalışıyor!"

"PKK, Hizmet Faaliyetlerini Engellemeye Çalışıyor!"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, PKK’nın birçok şantiyeye saldırarak bölge halkına götürülen hizmetleri engellediğini belirtti.

A+A-

Eroğlu, son günlerde yaşanan PKK saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, hükûmet olarak "Millî Birlik ve Kardeşlik Projesi" adıyla bir çalışma başlattıklarını ve büyük bir gayretle bu projeyi devam ettirdiklerini, ancak PKK’nın bu projeyi istismar ettiğini bildirdi.

“PKK, Bölgede Yürüttüğümüz Hizmet Faaliyetlerini Engellemeye Çalışıyor”

Bakan Eroğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Biz ülkemizde doğu-batı, kuzey-güney ayrımı yapmadan yatırımlar yapıyor, insanlarımıza hizmet götürüyoruz. Başta baraj ve gölet olmak üzere bakanlık olarak gereken ne varsa kısa zamanda tesis ederek, halkımızın hizmetine sunuyoruz ancak bölücü örgüt, hem askerimize ve polisimize saldırıyor hem de bizim bölgede yürüttüğümüz faaliyetlerimizi engellemeye çalışıyor. Devletimiz de malumunuz üzere operasyonları başlatmış olup, bu operasyonları huzur iklimi sağlanıncaya kadar sürdürmekte kararlıdır."

Eroğlu, PKK’nın Diyarbakır, Bitlis ve Kars başta olmak üzere bakanlığın birçok şantiyesine ve şantiyeleri koruyan “güvenlik güçleri”ne saldırı düzenlediğini, baraj inşaatlarında kullanılan araçları yakmak suretiyle kullanılamaz hâle getirdiklerini aktardı.

Silvan Barajı İnşaatı Durma Noktasına Geldi

Önceki günlerde Diyarbakır Silvan Baraj inşaatına iki saldırı düzenlendiğine dikkat çeken Veysel Eroğlu, hem güvenlik açısından hem de saldırı yüzünden yolların bozulması sebebiyle malzeme ikmali yapılamadığından inşaatın neredeyse durma noktasına geldiğini ifade etti.

Bölgenin Birçok Yerinde Saldırılar Gerçekleşiyor

Diyarbakır Hani ile Kars Sarıkamış’ta gölet ve sulama şantiyesine, Bitlis Güroymak'ta sondaj şantiyesine saldırılar düzenlendiğini belirten Eroğlu, ayrıca Tunceli Hozat’ta da orman yangınına giden müdahale ekibine saldırıda bulunulduğunu ve yangın söndürme aracının yakıldığını kaydetti.

Bakan Eroğlu, son bir ayda sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığı şantiyelerine düzenlenen saldırılar sonucu 3 adet kamyon, 2 adet pikap, 2 adet arazöz, 1 adet kepçe ve 1 adet paletli ekskavatörün yakılarak kullanılamayacak hâle geldiğini, ayrıca yüklenici firmaya ait bir adet pikaba da el konulduğunu açıkladı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT