1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK Hedeflerine Hava Operasyonları Sürüyor
PKK Hedeflerine Hava Operasyonları Sürüyor

PKK Hedeflerine Hava Operasyonları Sürüyor

TSK, PKK'nın yurt içinde ve yurt dışında belirlenen hedeflerine yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, Türk Hava Kuvvetleri 28 F-16 savaş uçağı ile dün öğle saatlerinde başlayan ve gece yarısı sona eren bir operasyon düzenledi.

"Şehit Onbaşı Hamza Yıldırım" adı verilen operasyonda 28 uçak görev alırken, 65'in üzerinde hedef imha edildi. Vurulan hedefler arasında barınaklar, yer altı sığınıkları, malzeme depoları, yer altı mühimmat depoları ve mağaralar yer aldı.

Perşembe Günü Başlayıp Cuma Gecesi Sona Eren Operasyon

Ayrıca, perşembe günü saat 14.00'te başlayan ve cuma gecesi saat 00.20'de sona eren operasyona ilişkin detaylar da ortaya çıktı. "Şehit Teğmen İbrahim Tanrıverdi" adını taşıyan operasyonda PKK’ya ait yurt içinde ve yurt dışındaki 100'den fazla hedefe 80 uçakla operasyon yapıldı.

PKK’ya yönelik operasyona katılan 80 savaş uçağına, yakıt ikmali için 2 tanker uçak, havadan ihbar ve keşif uçakları, insansız hava aracı ve hedef tespiti için 5 gözcü uçağı da eşlik etti.

Operasyonda PKK’ya ait 35 barınak, 15 mağara, 4 yer altı sığınağı, 2 yer altı mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, 4 ağaç altı barınma yeri ile çok sayıda silâh mevzisi imha edildi.

Selahattin Demirtaş'ın Kardeşi de Yaralandı

PKK'nın “güvenlik güçleri”ne silâhlı saldırılar düzenlemesi üzerine gerçekleştirilen operasyonlarda bugüne kadar 260'ın üzerinde PKK mensubunun etkisiz hâle getirildiği, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Nurettin Demirtaş'ın da bulunduğu 380-400 civarındaki PKK mensubunun da yaralandığı tespit edildi.

Öte yandan, PKK'ya yönelik operasyonların devam edeceği kaydedildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT