1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK, CHP'den HDP'ye Oy İstedi!
PKK, CHP'den HDP'ye Oy İstedi!

PKK, CHP'den HDP'ye Oy İstedi!

PKK’nın liderlerinden Mustafa Karasu, HDP'nin başarısının CHP'yi daha etkili bir parti haline getirdiğini bu nedenle CHP'lilerin de HDP'ye destek vermesi gerektiğini söyledi.

A+A-

Özgür Gündem'de Hüseyin Ali mahlasıyla yazan PKK örgütü liderlerinden Mustafa Karasu gazetedeki köşesinde devletin içinde AK Parti'yi kabul etmeyen güçler bulunduğunu ve 1 Kasım seçimlerinde başarılı olması durumunda AK Parti'yi tasfiye edebileceğini söyledi. Karasu, HDP'nin başarısının CHP'yi daha etkili bir parti haline getirdiğini bu nedenle CHP'lilerin de HDP'ye destek vermesi gerektiğini söyledi.

"AKP devleti tam ele geçirmiş değildir. Hala AKP’nin politikalarını kabul etmeyen çevreler ve siyasi güçler bulunmaktadır. Ancak HDP saf dışı edilirse AKP kendi otoriter ve hegemonik sistemini tümden hakim kılma imkanı bulacaktır. Şu anda direnenleri de teslim alacaktır. Bu açıdan AKP bu seçimi çok önemli görmektedir. Bu nedenle ne yapıp edip HDP’yi saf dışı bırakmak isteyecektir" diyen Karasu yazısının devamında şunları söyledi:

"Hiç kimse CHP’nin, AKP’nin önünü keseceğini ve engelleyeceğini düşünmemelidir. CHP’nin birkaç puan oy kazanması AKP’nin politikalarını ve uygulamalarını hiçbir biçimde değiştirmez. Ancak HDP’nin güçlü varlığında CHP’nin içindeki demokratik damar güçlenip Türkiye siyasetinde etkili olabilir. Eğer HDP barajı aşmasaydı şu anda CHP’nin hiçbir varlığı ve etkisi olmazdı. AKP’nin 13 yıllık iktidarı döneminde nasıl etkisiz kaldıysa şimdi de öyle olurdu. Ne zamanki HDP barajı aştı, AKP sınırlandı, CHP o zaman biraz politika yapan ve politikaları etkileyen bir güç haline geldi. Tüm CHP’liler ve CHP’ye oy vermek isteyenler bu gerçeği düşünmelidirler. Özellikle daha önce CHP’ye oy veren Alevilerin bu durumu dikkate almaları gerekir".

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT