1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK Baskısı Olmayınca Silopi'de Kepenkler Kapanmadı
PKK Baskısı Olmayınca Silopi'de Kepenkler Kapanmadı

PKK Baskısı Olmayınca Silopi'de Kepenkler Kapanmadı

Öcalan'ın Kenya'da yakalanmasının yıl dönümü bahanesiyle önceki senelerde PKK/HDPlilerin baskısı sonucu kepenk kapatan Silopi esnafı, huzur ortamının sağlanmasıyla bu yıl 15 Şubat'ta iş yerini açık tuttu.

A+A-

Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999'da Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü bahanesiyle PKK mensupları ve yandaşlarının baskısı ile daha önceki senelerde kepenklerin kapandığı, izinsiz gösterilerin düzenlendiği Silopi'de bu yıl esnaf kepenk kapatmadı.

Günlük yaşamın olağan akışında sürdürüldüğü, çarşı ve pazarda alışverişin yapıldığı Silopi'de vatandaşlar, Sanat Sokağı'nda çay içip, sohbet etti.

PKK tehdidinden kurtulan esnaf, iş yerlerini açabilmenin, vatandaş da günlük ihtiyaçlarını huzur ortamında karşılayabilmenin mutluluğunu yaşadı.

İlçe esnafı, her yıl 15 Şubat'ta PKK mensuplarının tehdidi ile kepenk kapatmak zorunda kaldıklarını, bu nedenle yıllarca mağduriyet yaşadıklarını belirtti.

Operasyonların ardından hayatın hızla normale dönmeye başladığı Silopi'de yaşamlarını rahat ve özgür bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden vatandaşlar da ilçede huzur ortamının sürmesini istediklerini aktardı.

AA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT