PKK, Ayrılmak İsteyen Genci Katletmiş

07.11.2015 23:40
PKK, Ayrılmak İsteyen Genci Katletmiş
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde çatışmada öldüğü iddia edilen Sertip Polat’ın örgütten ayrılmak istediği için PKK tarafından katledildiği ortaya çıktı.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde çatışmada öldüğü iddia edilen Sertip Polat’ın örgütten ayrılmak istediği için PKK tarafından katledildiği ortaya çıktı. Öldürdükleri Polat’ın cenazesini ailesine vermeyen PKK, daha sonra da Polat’ın babasını, ‘oğlunun cenazesine sahip çıkmadı’ diye suçladı.

Silvan’da 3 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından çıkan çatışmalarda ölen Sertip Polat’ın babası, PKK medyasının, “oğlunun cenazesine sahip çıkmadığı” yönündeki haberlerini yalanladı.

Çatışma bölgesine götürülen oğlunun örgütten ayrılmak istediği için PKK’liler tarafından katledildiğini belirten Acılı baba, PKK’nin daha sonra da, ısrar etmelerine rağmen oğlunun cenazesini kendilerine vermediğini söyledi.

İslami terbiye ile büyüttüğü oğlunun PKK’liler tarafından kandırılarak kendilerinden uzaklaştırıldığını ifade eden Baba Nizam Polat, “Gün geçtikçe oğlum İslam’dan uzaklaştırıldı. İki yıldır ben oğlumun hak yoluna geri dönmesi için çabaladım. Oğlumu bize düşman ettiler. Bu bize yapılan bir zülümdür. En sonunda oğlumu Silvan’da bulunan Tekel Mahallesine götürüp çatışmalara sürüklediler. Oğlum, amcasına, ‘Beni bu insanların arasından kurtarın’ demiş. Çatışmaların yaşandığı Tekel Mahallesinde onlardan ayrılacağını söyleyerek oradan uzaklaşmak istemiş. Fakat biraz uzaklaşınca arkadan ateş ederek onu katletmişler.” dedi.

PKK medyasının, kendisinin, Sertip’in cenazesini almadığı yönünde yalan haberler yaptığını belirten Nizam Polat, babası olarak defalarca ısrar etmesine rağmen cenazenin kendilerine verilmediğini ve Lice’ye götürülerek defnedildiğini belirtti. (İLKHA)

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim