PKK Ateşkesi Bir Hafta Uzattı!

20.09.2010 13:25
PKK Ateşkesi Bir Hafta Uzattı!
PKK’ya yakın bir internet sitesi, bugün dolacak "eylemsizlik" kararının bir hafta daha uzatıldığını duyurdu. PKK, önümüzdeki hafta açıklama yapacak.

Fırat Haber Ajansı'nın internet sitesinde "eylemsizlik" kararıyla ilgili bir duyuru yayımlandı. Açıklamada, şöyle denildi:

"13 Ağustos'ta ilan ettiğimiz süreli eylemsizlik sürecinin, bugün son günüdür. Bu süreç, şiddetin eksik olmadığı ve oldukça gerilimli bir süreç olarak yaşanmıştır. Buna rağmen önemini korumaktadır. Bu çerçevede yaşanan bazı gelişmeleri ve yeni durumları değerlendirmek üzere önümüzdeki hafta içinde konu hakkında kararımızın açıklanması tarafımızdan uygun görülmüştür. Açıklama yapılana kadar eylemsizlik süreci geçerli olacaktır."

BOYKOT ÇAĞRISI
Açıklamada, Güneydoğu'da okulların boykot edilmesi için de çağrı yapılarak, "Kendi anadiliyle eğitim hakkı, insan hakları çerçevesinde temel bir hak durumundadır. Kürt çocuklarının da kendi anadilleriyle eğitim görme hakkı doğal bir haktır." denildi.

PKK'nın Avrupa kolu Kongra-Gel, 13 Ağustos tarihinde "eylemsizlik" kararı ilan etmişti. Kararda Ramazan ayı vurgusu da yapılmıştı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim