1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK, ABD ile Doğrudan Görüşüyormuş
PKK, ABD ile Doğrudan Görüşüyormuş

PKK, ABD ile Doğrudan Görüşüyormuş

Uluslararası güçlerden kendilerine mektuplarla çağrı yapıldığını savunan KCK Başkanı Bayık, ABD ile direk görüştüklerini söyledi.

A+A-

KCK Eş Genel Başkanı Cemil Bayık, ABD ile direkt görüştüklerini, IŞİD ile mücadeleyi de ABD öncülüğündeki koalisyon ile birlikte yürüttüklerini söyledi.

Bayık, BBC muhabiri Ian Pannell'e verdiği demeçte uluslararası güçlerden kendilerine mektuplarla çağrı yapıldığını, kendilerinin de bunlara mektuplarla cevap verdiklerini söyledi.

Bayık, "BBC muhabirinin Kerkük'te görüştüğümüz PKK komutanları Koalisyon güçleriyle dolaylı temasları olduğunu söyledi, bu doğru mu?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Dolaylıdan da öte direkt de sayılabilir. Çünkü bizim güçlerimizin IŞİD'le nasıl mücadele ettiğini dünya alem biliyor. Koalisyon güçlerinden gizli IŞİD'le mücadele yürütülmedi. Zaman zaman görüşmeler bile olmuştur. IŞİD'e karşı mücadele eden, gerillayla iletişime geçmek zorunda."

Bayık, muhabirin bu temasla ABD'den mi bahsettiği sorusuna, "Amerika'dan da, İngiltere'den de… Koalisyon güçlerini temsil eden esas Amerika'dır tabi. Sorun Amerika'yla veya başka biriyle görüşüp görüşmeme sorunu değildir" cevabını verdi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum