1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Peşmerge ve Irak Askerlerinden IŞİD Mensuplarına İnfaz (Video)
Peşmerge ve Irak Askerlerinden IŞİD Mensuplarına İnfaz (Video)

Peşmerge ve Irak Askerlerinden IŞİD Mensuplarına İnfaz (Video)

ABD öncülüğünde batılı ülkelerin silah desteği sonrası Irak'ta tam anlamıyla bir kaos yaşanıyor. Peşmerge ve Irak askerlerinden IŞİD'e yönelik yeni infaz görüntüleri ortaya çıktı.

A+A-

ABD ordusunun Irak'ta ve Suriye'de bulunan IŞİD hedeflerine hava saldırısı devam ederken Irak'ta ABD öncülüğünde Şii ittifakının dehşet verici sonuçları medyada yayınlanmaya başladı.

ABD Savunma Bakanlığı öncülüğünde birçok ülkenin desteğiyle IŞİD'e yönelik saldırılar devam ederken, ABD tarafından yapılan yeni açıklamada, ABD ve müttefiklerinin Suriye'deki Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ve Nusret Cephesi hedeflerine yönelik hava saldırısına başladığını duyurdu.


 Operasyonun devam ettiği belirtilirken Reuters haber ajansı, bir Amerikalı yetkiliye dayandırdığı haberinde operasyona destek veren Arap ülkelerinin Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün ve Bahreyn olduğunu duyurdu.

Öte yandan Irak'ta IŞİD'e karşı Şii-Kürt ittifakı ve ABD öncülüğünde batılı ülkelerin silah desteğiyle IŞİD hedeflerininin vurulması akabinde bölgeden dehşet verici görüntüler gelmeye devam ediyor.

Sosyal medyada bölgede IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen bazı IŞİD mensuplarının Peşmergeler ve Irak askerleri tarafından kafası kesilerek infaz edilği ve Humvee araçlarına bağlanarak yerlerde sürüklediğine dair video görüntüleri yayınladı.


 


 

ISLAH-HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum