1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Pazartesi Günü 103 Suriyeli Katledildi
Pazartesi Günü 103 Suriyeli Katledildi

Pazartesi Günü 103 Suriyeli Katledildi

Esed güçlerinin Suriye’nin değişik kentlerine ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 103 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü (SHRW), Esed güçlerinin Şam'ın Hoş Arap, Şeba, Atiye, Artuz, Arbin, Duma, Seyide Zeynep banliyöleri ile Buveyda, Sebine, Zabadani ve Zeyabiye beldelerine gerçekleştirdiği top ateşinde 40 kişinin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını belirtti.

Savaş uçaklarının Halep'in Şear, Şeyh Hıdır, Heleke semtleri ile Etarıb, Zehebiye, Bab Hadid ve Kufr Halep beldelerini bombalamasıyla 32 kişinin hayatını kaybettiğini kaydeden örgüt, Dera'da 14, Humus'ta 12, Lazkiye'de 3, Lazkiye ve Haseke'de birer olmak üzere ülkedeki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 103'e çıktığını duyurdu.

Dera'nın Şeyh Miskin beldesinde Özgür Suriye Ordusu ile Esed birlikleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığını ve ordu birliklerinin söz konusu yerlere top ateşi başlattığını ifade etti.

Savaş uçaklarının İdlib'in Taftanaz ilçesine TNT ''varil bombası'' atması sonucu çok sayıda evin yıkıldığını bildirilirken, birçok kentte saldırıların gece de devam etti.

Helikopter ve savaş uçaklarının Halep'in birçok semtini bombalamasıyla kentte yoğun dumanların yükseldiğine işaret eden aktivistler, halkın olaylar nedeniyle kentten kaçmaya devam ettiğini ve birçok yerde insanların temel gıda malzemesine ulaşmakta güçlük çektiğini vurguladı.

HALEP
ŞAMHUMUS

İDLİB

HABERE YORUM KAT

1 Yorum