Patlamaya Hazır Bir “Balon”: Lone Survivor

11.01.2016 23:57
Patlamaya Hazır Bir “Balon”: Lone Survivor
Erkam Kuşçu kardeşimiz Haksöz Haber okuyucuları için “Lone Survivir ( Son Kalan)” filmini yorumluyor.

Erkam Kuşçu / Haksöz Haber

Askerlerin eğitim kamplarının zorlu şartlarındaki, içerisinde hayati tehlikelerin de bulunduğu koşullarda yaptıkları talim görüntüleri, dostluklarını belirten; takım arkadaşlarıyla çekilmiş fotoğrafları, kişisel eşyaları… Bu detaylar bir filmin açılış sekansı açısından normal gibi gözükebilir.Ardından “gerçek bir hikâyeden uyarlanmıştır” yazısı ve bizim Afganistan’ımızın sonsuz stepleri...

Lone Survivor filmi 2013 yılına ait vasat bir yönetmen olan Peter Berg son filmi. Daha önce yaptığı yüksek maliyetli gişe filmleriyle tanınan Berg bu son filminde “biraz da Hollywood gazlayalım” demiş olacak ki, son derece bayağı bir filme imza atmış. Ancak hakkını da vermek gerekirse sinematografi açısından bu sefer fena bir iş çıkartılmamış fakat bizleri daha ziyade işlenen konunun içeriği ve anlatım tarzı ilgilendiriyor.

Başarısız bir operasyon girişiminin anlatıldığı filmde, Amerikan askerleri “Kırmızı Kanatlar” adını verdikleri ve 20 tane Amerikan askerini öldürmekle suçladıkları Taliban’ın üst düzey komutanlarından birisini öldürmek için görevlendirilirler. Belirttiğimiz gibi operasyon başarısızlıkla sonuçlanır ve geriye yalnızca tek bir asker hayatta kalmıştır. Film, bu askerin yazdığı otobiyografik kitaptan sinemaya uyarlanmıştır. 

Yazının Devamı >>>

Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim