Paşaları Yargılamak İçin Delil Yetersizmiş

17.11.2011 13:02
Paşaları Yargılamak İçin Delil Yetersizmiş
Koşaner, Başbuğ, Büyükanıt, Karadayı, Çevik Bir, Doğu Aktulga, Kılıçarslan ve Hüsnü C. Teller darbeden soruşturuldu ve...

Eski Genelkurmay başkanları Işık Koşaner, İlker Başbuğ ve Yaşar Büyükanıt’ın da aralarında bulunduğu sekiz emekli general hakkında açılan soruşturmada, “yeterli delil bulunmadığı” gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne bir süre önce emekli orgeneraller Koşaner, Başbuğ, Büyükanıt, İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir, Doğu Aktulga ile emekli tümgeneraller Abdullah Kılıçarslan ve Hüsnü Can Teller hakkında “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmak veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek” iddiasıyla şikâyet dilekçesi verdi.

Dilekçeyi inceleyen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sekiz general hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturmayı, Balyoz Savcısı Hüseyin Ayar yürüttü. Soruşturma kapsamında şüpheliler ifadeye çağrılmadı ve haklarında takipsizlik kararı verildi. Böylece sekiz şüpheli paşa hakkında dava açılmasına gerek görülmedi.

Savcı Hüseyin Ayar tarafından verilen takipsizlik kararında şu ifadeler yer aldı: “Soruşturmamıza konu, ele geçirilen belgeler içinde bu şüpheliler ile ilgili atılı suçu işlediklerine dair kamu davası açmaya yeterli delil elde edilemedi.”
 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim