1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Partim de Onaylarsa Adayım'
'Partim de Onaylarsa Adayım'

'Partim de Onaylarsa Adayım'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı için görevden kaçmam, Parti Meclisimiz de onaylarsa adaylığımızı haftasonu açıklamış oluruz." dedi.

A+A-

Habertürk Televizyonu'nda katıldığı bir programda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağının sorulması üzerine; "Parti meclisimiz de bu konuyu onaylarsa cumhurbaşkanlığı adaylığımızı haftasonu açıklamış oluruz." yanıtını verdi.

Demirtaş, "Beni bu konuda demokrat özgürlükçü aday profilinde görüyorlarsa ben bu görevden kaçmam. Benim açımdan bir adaylık tartışması olmaz." ifadelerini kullandı.

"Hayırlı olsun"

Sunucunun, "Biz de bu sayede cumhurbaşkanı adayı olduğunuzu duymuş olduk, bu değerlendirmelerden yola çıkarak ben öyle kabul ediyorum. Hayırlı olsun" demesi üzerine Demirtaş, "Peki, hepimiz için hayırlı olsun. Umarım bütün doğru sonuçları bütün halklar açısından, bütün ezilenler açısından en iyi sonuçları hep birlikte elde edeceğiz" dedi.

Halkların Demokratik Partisi, cumhurbaşkanlığı adayını görüşmek üzere bu haftasonu toplanacağını açıklamıştı. HDP, daha önce adaylık için CHP'li Rıza Türmen'e teklif götürmüş, ancak Türmen bu teklifi kabul etmemişti. 

Kaynak: Habertürk

HABERE YORUM KAT

1 Yorum