1. HABERLER

  2. HABER

  3. Paris'te Köprü Altındaki Göçmen Kampı Dağıtıldı
Paris'te Köprü Altındaki Göçmen Kampı Dağıtıldı

Paris'te Köprü Altındaki Göçmen Kampı Dağıtıldı

Paris'te, yaklaşık 350 göçmenin kentin sembol caddelerinden Champs Elysees'ye 5 kilometre mesafedeki köprünün altında kurduğu kamp dağıtıldı.

A+A-

Fransız polisi, kamp alanındaki hijyen koşullarını gerekçe göstererek, Paris'in sembol caddelerinden Champs Elysees'ye 5 kilometre mesafede, La Chapelle metrosunun hemen çıkışında bulunan ve yaklaşık 350 göçmenin barındığı kamp alanını boşaltarak, göçmenleri alandan çıkardı.

Kampta barınan Somalili 25 yaşındaki Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerine tek yardım malzemesi olarak çadırların verildiğini belirterek, "En azından başımızı sokacağımız bir çadırımız vardı. Şimdi ona bile göz diktiler. Gece nerede uyuyacağız?" dedi.

Daha önce de Lyon Garı'nda 3 ay yaşadığını anlatan Tunuslu Abdullah ise başka bir köprü altına gideceğini söyledi.

Abdullah, "Korkuyor musun? diye sorarsanız, hayır. Çünkü kaybedecek hiçbir şeyim yok artık. Ne ailem ne param ne de onurum kaldı. Başka bir köprü altına gideceğim" diye konuştu.

Sudan, Eritre, Çad, Libya, Etiyopya ve Suriye'deki çatışma bölgelerinden kaçan yaklaşık 350 göçmenin akıbetinin ne olacağı bilinmiyor. 

Calais'te 2 göçmen kampı dağıtıldı

Öte yandan, Fransız polisi, operasyonla Calais ketindeki iki göçmen kampını yoğun güvenlik önlemleri altında dağıttı.

Avrupa'dan İngiltere'ye gitmeye çalışan kaçak göçmenlerin şansını denediği en önemli sınır kapısı olarak bilinen liman kenti Calais'te, yıl başından bu yana 8 bin 336 göçmenin İngiltere'ye kaçmasının engellendiği bildirildi. 

HABERE YORUM KAT