Paranoyanın Böylesi

31.03.2011 00:19
Paranoyanın Böylesi
Eskişehir’de bulunan 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’nda (HİBM K.) güvenlik için alınan olağanüstü tedbirler, personeli canından bezdirdi.

Personele hemen her gün imzalatılan "tebellüğ" belgesine göre cep telefonundan radyo-teype hemen hiçbir şahsi eşyanın kullanılmasına izin verilmiyor. Bilgi sızmasına karşı alınan olağanüstü tedbirler nedeniyle personel bazen insani ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor.

Personele günlük olarak imzalatılan belgede, "'İKK ve Güvenlik Tedbirleri' konulu devamlı emrini okuduğumu ve anladığımı, ayrıca 477 sayılı Kanunun 61/A maddesi uyarınca; kıt'a, karargâh ve kurumlarda ya da görevim esnasında, görev gereği kurum tarafından şahsıma verilenler haricindeki cep telefonu, bilgisayar, radyo, teyp, fotoğraf makinesi gibi görüntü, ses ve benzeri verileri ve bilgileri kaydeden, depolayan ve ileten her türlü cihaz ve aletler ile aksamlarını amirlerimden izinsiz olarak bulundurmayacağımı ve kullanmayacağımı taahhüt ederim" deniyor. Yasağın, Ergenekon ve Balyoz darbe planları ile ilgili kamuoyuna yansıyan belgelerin sızmasını önlemek için sıkı tutulduğu belirtiliyor.

HÜSEYİN YAZICI / YENİ AKİT

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim