1. HABERLER

  2. HABER

  3. Paralelin Bilirkişisi Peksayar Twitlerini Aniden Neden Gizledi?
Paralelin Bilirkişisi Peksayar Twitlerini Aniden Neden Gizledi?

Paralelin Bilirkişisi Peksayar Twitlerini Aniden Neden Gizledi?

Sümeyye Erdoğan'a suikast planını haberleştiren gazetelere dava açıldı. Ancak davalara dayanak oluşturan raporu yazan bilirkişinin Erdoğan ve AK Parti karşıtı twitleri ortaya çıktı. Bunun üzerine sözde bilirkişi, twitlerini dün aniden gizledi.

A+A-

STAR, Akşam ve Güneş gazeteleri, FETÖ'nün Twitter'daki tetikçisi Fuat Avni hesabını yöneten Emre Uslu ile CHP'li Umut Oran arasındaki DM kayıtlarını haberleştirmişti. Kayıtlardaki "Sümeyye Erdoğan'a suikast planı" bölümü büyük infial uyandırmıştı.

Paralel yapının yargı içindeki uzantıları bu haberler üzerine harekete geçti ve olayı kapatmaya çalıştı. Bununla da kalmayan örgüt savcıları, Akşam ve Güneş gazeteleri hakkında 5 ayrı dava açtı.

ERDOĞAN VE AK PARTİ'DEN NEFRET EDEN "BİLİRKİŞİ"

Ancak, iddianameye temel oluşturan raporu hazırlayan bilirkişinin daha önceden Twitter'da AK Parti ve Erdoğan düşmanlığı yaptığı dikkatlerden kaçmadı.

Sözde bilirkişi T. Koray Peksayar Twitter'da Cumhurbaşkanı'na ve AK Parti'ye yönelik hakaret ve iftira dolu çok sayıda twit atmış, Türkiye aleyhine sosyal medyada dolaşan twitlerin yayılmasına katkıda bulunmuştu.

DOĞAN MEDYASI VE FETÖ MEDYASI HEMEN HAREKETE GEÇTİ

Tarafsızlığını çoktan yitirmiş olan sözde bilirkişinin raporu esas alınarak, iki gazeteye açılan davayı paralel medya ve Doğan Grubu medyası haberleştirdi. Gün boyu, Hürriyet kaynaklı haber sosyal medyada dolaşıma sokuldu.

SÖZDE BİLİRKİŞİ TWİTTER HESABINDAKİ TWİTLERİ DÜN ANİDEN GİZLEDİ

Haber dolaşıma sokulduğu anda sözde bilirkişi T. Koray Peksayar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti aleyhine attığı twitlerin görülmemesi için twitlerini apar topar gizledi.

Ancak Peksayar'ın twitlerinin ortaya çıkmasını engelleyemedi.  

STAR

HABERE YORUM KAT