1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Paralel Yapı" Operasyonunda 28 Polise Gözaltı
"Paralel Yapı" Operasyonunda 28 Polise Gözaltı

"Paralel Yapı" Operasyonunda 28 Polise Gözaltı

Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin İstanbul'un da aralarında yer aldığı 14 ilde sürdürülen operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin İstanbul'un da aralarında yer aldığı 14 ilde sürdürülen operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul, Ankara, Van, Mardin, Hakkari, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bitlis, Bingöl, Iğdır, Ağrı, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta belirlenen adreslerde arama yapıldı.

Operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 33 kişiden 28'i yakalandı.  Diğer 5 kişinin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi.

Bu arada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan bu kişilerden 12'sinin komiser, 12'sinin komiser yardımcısı, 2'sinin başpolis, 6'sının polis memuru, 1'inin de emekli polis olduğu belirtildi. 

Gözaltı kararı bulunan polislerden 7'sinin İstanbul'da, 5'inin Diyarbakır'da, 4'ünün Van'da, 3'ünün Ankara'da, 3'ünün Hakkari'de 2'sinin Şırnak'ta, 2'sinin Batman'da diğerlerinin de Mardin, Bingöl, Bitlis, Iğdır, Ağrı, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta bulunduğu kaydedildi.

Sağlık kontrolünden geçirildiler

Operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan polislerden 3'ü Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

Diğer illerde gözaltına alınan emniyet görevlilerinin İstanbul'a getirilmeden önce bulundukları illerde sağlık kontrolünden geçirildikleri öğrenildi.

Soruşturma bünyesinde haklarında yakalama kararı bulunan 33 kişiden 28'i gözaltına alındı. Diğer 5 kişinin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi.

AA

HABERE YORUM KAT