1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Palalı Tahrikte CHP İddiası”
“Palalı Tahrikte CHP İddiası”

“Palalı Tahrikte CHP İddiası”

Gezi olaylarının baş aktörlerinden Barbaros Şansal şok iddialarda bulundu: CHP'den bir kişi Talimane'den çok yakında palalı birinin çıkacağını, bunu konuştuklarını ve bunu AKP'lilerin üzerine atacaklarını söyledi.

A+A-

Gezi Parkı olayları sırasında yaşanan bir olay uzun süre Türkiye gündemini işgal etmişti. Sabri Çelebi isimli bir şahış Taksim'de izinsiz gösteri yapan Gezi Parkı protestocularına elinde palayla saldırmıştı.

27 YILLA YARGILANIYOR

Görüntülerin yayınlanmasının ardından fatura AK Parti'ye keşilmiş, palalı Sabri Çelebi Fas'a kaçmış, kısa bir süre sonra yurda dönmüş ve çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede de 'Esnaf olduğunu, ekonomik olarak sıkıntı yaşadığını, iş yerine zarar vermelerini engellemek için korkutmak amacıyla eline palayı aldığını' öne süren Çelebi için 27 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

GÜRSEL TEKİN DE ŞAHİT

İşte günlerce mansetleri süsleyen bu olayla ilgili şok bir gelişme yaşandı. Gezi olaylarına destek veren Aydınlık Gazetesi yazarı ve modacı Barbaros Şansal, 'Palalı'nın CHP tarafından ayarlanmış bir kişi olduğunu, olayın AK Parti'nin üzerine yıkıldığını iddia etti. İnternete düşen görüntülerinde bu iddiasına kaynak olarak da CHP İstanbul il Başkanlığı'ndan bir ismi gösteren Şansal, bu isimle ile yaptıkları görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in de olduğunu öne sürdü.

İŞTE O SÖZLER

İşte Barbaros Şansal'ın söylediği o sözler: İsmini vermeyeceğim, gerekirse veririm de ancak hukuki bir platformda veririm. Bir gece Taksim'deki tam meydandaki bir kafede. CHP İstanbul İl Başkanı danışmanlarından bir tanesi bana Talimane'den çok yakında palalı birinin çıkacağını, konuştuklarını ve bunu AKP'lilerin üstüne atacaklarını söyledi. Yalnız değildim, yanımda Gürsel Tekin vardı. Başka şahitlerim de vardı. AKP kurtarmadı.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT