Pakistan'daki Seçimlerde Bombalar Konuştu

11.05.2013 13:52
Pakistandaki Seçimlerde Bombalar Konuştu
Pakistan'da yapılan seçimler sırasında meydana gelen şiddet olaylarında ölenlerin sayısı 17'ye yükseldi.

Pakistan'da federal ve eyalet meclislerinin belirlenmesi için yapılan seçimlerde oy verme işlemi başladı.

Yetkililer, Karaçi kentinde Ulusal Halk Partisi'nin (ANP) seçim bürosuna yapılan, 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının yanı sıra Peşaver ve Belucistan'da meydana gelen şiddet olaylarında 7 kişinin daha yaşamlarını yitirdiğini söyledi.

Ülkenin kuzeybatısında Peşaver'de oy verme merkezinin önünde düzenlenen bombalı saldırıda bir kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı, ayrılıkçıların seçimlere karşı çıktığı güneybatıdaki Belucistan'ın Sorab kentinde silahlı kişilerin, oy verme merkezi önünde 2 kişiyi öldürdüğü belirtildi.  

Belucistan'ın Çaman kentinde de iki adayın destekçileri arasında çıkan silahlı çatışmada 4 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi. 

Yönetimin el değiştireceği ülkede 114 partinin 45 bin adayı, 342 sandalyeli federal ve 728 sandalyeli eyalet meclisine girmek için yarışıyor.

Terör saldırıları ve tehdidi nedeniyle seçimler yoğun güvenlik önlemleri altında yapılırken seçimlere katılımın öncekilere kıyasla yüksek olduğu gözleniyor.

Siyasi gözlemciler tarafından son 40 yılın en demokratik ve şeffaf seçimi olması beklenen seçimler için ülkede olağan üstü tedbirler alındı. 15 bin 600 kritik seçim noktası için 75 bin asker görevlendirilirken, istikrarlı bölgelerde güvenliği polis sağlıyor.

-AA-

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim