Pakistan'da Yine İnsansız Uçak Katliamı

15.11.2011 12:09
Pakistanda Yine İnsansız Uçak Katliamı
Pakistan'ın kuzeybatısında Amerikan ordusuna ait bir insansız uçakla düzenlenen saldırıda en 6 direnişçinin öldüğü bildirildi.

İstihbarat yetkilileri, Kuzey Veziristan'ın Miran Şah kentindeki bir binada bulunan Pakistanlı direnişçiye iki füze atıldığını söyledi. Saldırıda 6 direnişçinin katledildiği ifade edildi.

Amerikalı yetkililer Kuzey ve Güney Veziristan'da Afganistan'daki NATO güçlerine saldıranlar dahil birçok direniş grubun bulunduğunu söylüyor.

Pakistan'da aşiretlerin denetimindeki bölgede yoğunlaşan insansız uçak saldırıları çok sayıda sivilin ölümüne neden olması nedeniyle tepkiye neden oluyor. 

Bu saldırılar, Amerikan Başkanı Barack Obama'nın 2008'de iktidara gelmesinden sonra artmaya başladı. 2010'da bölgede 100'den fazla bu tür saldırı düzenlendi. Bu yıl içinde de bu bölgede 60'dan fazla saldırının düzenlendiği haber veriliyor. 

Amerikan ordusu, bu saldırılarla ilgili olarak genellikle açıklama yapmıyor. Ancak gözlemciler bölgede sadece Amerikan ordusunun bu tür saldırılar düzenleme kapasitesi olduğuna dikkat çekiyor.   

BBC'de yer alan habere göre Amerikan istihbaratı, Kuzey Afrika ülkelerinde Müslüman direnişçilerle mücadele kapsamında insansız uçak üsleri ağını genişletiyor.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim