Pakistan'da Yine İnsansız Uçak Katliamı

09.03.2011 11:49
Pakistanda Yine İnsansız Uçak Katliamı
İşgalci Amerika’ya ait insansız hava aracının Pakistan'ın G. Veziristan bölgesinde düzenlediği saldırıda 11 kişinin daha katledildiği öğrenildi... Bir canlı bomba eyleminde ise 31 kişi öldü.

Pakistan televizyonlarının haberine göre, Amerikan insansız hava aracı tarafından Güney Vezirisitan'ın Landidog köyünde Taliban savaşçılarının kullandığı iddia edilen bir eve dün gece yapılan saldırıda en az 11 kişi katledildi.

Amerikan Başkanı Barack Obama'nın göreve başladığı tarihten sonra Amerikan'ın Pakistan topraklarında düzenlediği saldırılarda önemli artış oldu. ABD'nin son iki yılında Pakistan'da düzenlediği saldırılarında şimdiye kadar 1700'den fazla kişinin öldüğü ifade ediliyor.

Bu saldırılar, Pakistan kamuoyunda Amerikan aleyhtarı tepkilere ve öfkenin büyümesine neden oluyor. Ancak Pakistan yönetimi, saldırıları engelleyecek ciddi adımlar atmıyor.

CANLI BOMBA PATLADI: 31 ÖLÜ

Öte yandan Taliban karşıtı milis kuvvetlerin katıldığı bir cenaze töreninde bir canlı bomba eylemi gerçekleştirildiği ve ilk gelen bilgilere göre 31 kişinin öldüğü bildirildi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim