1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. Pakistan'da Hıristiyan Bakan Öldürüldü
Pakistanda Hıristiyan Bakan Öldürüldü

Pakistan'da Hıristiyan Bakan Öldürüldü

Pakistan'da azınlıklardan sorumlu Hristiyan asıllı bakan Şahbaz Batti silahlı saldırıya uğradı. Batti'nin hayatını kaybettiği bildirildi.

02 Mart 2011 Çarşamba 12:39A+A-

Pakistan'da Azınlıklardan Sorumlu Bakan uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü. Pakistan'ın başkenti İslamabad'da, Azınlıklardan Sorumlu Bakan Şahbaz Batti, evinden ayrıldığı sırada silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmak istenen Şahbaz Batti, yolda yaşamını yitirdi.

Hrıstiyan olan Batti, dine hakaret konusunda değişiklikler yapılmasını istiyordu. Pakistan'ın Pencap eyaletindeki vali, aynı gerekçe ile islama hakaret ettiği iddiasıyla koruması tarafından öldürülmüştü.

Polis, en az iki kişi olduğu düşünülen silahlı saldırganların Batti'ye, ofisine gitmek için otomobiliyle giderken ateş açtığını açıkladı.

Saldırı ardından hastaneye kaldırılan 42 yaşındaki Batti'nin doktoru, bakanın hastaneye vardığında ölmüş olduğunu söyledi.

Saldırıya uğradığı sırada bakanın yanında koruma polis aracı bulunmadığı da bildiriliyor.

Saldırıyı henüz hiçbir grup üstlenmezken, özel bir televizyon kanalı olay yerinde Taliban'ın bir kolu olan Tehrik-i Taliban Pencap örgütünün bildirilerinin bulunduğunu iddia etti.

HABERE YORUM KAT