Pakistan’da 20 NATO Tankeri Daha Yakıldı

07.10.2010 02:25
Pakistan’da 20 NATO Tankeri Daha Yakıldı
Pakistan’da Taliban güçleri yine NATO tankerlerini ateşe verdi. 20 tankerin yakıldığı olayda bir kişinin öldüğü bildirildi.

 Taliban güçleri tarafından gerçekleştirilen saldırı Pakistan'ın güneydoğusunda, Ketta kendi yakınlarında gerçekleştirildi. Ketta polis yetkililerinden Hamid Navas, silahlı kişilerin NATO ve ABD güçlerine yakıt taşıyan park halindeki 20 tankeri ateşe vererek parkta görevli bir kişiyi de öldürdüklerini söyledi.

Saldırının sorumluluğunu Taliban üstlendi. Pakistan Taliban örgütü sözcüsü Azam Tarık, saldırının kendileri tarafından NATO ve ABD'nin Pakistan topraklarına yaptığı saldırılara misilleme amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Tarık ayrıca, bundan sonra NATO araçlarına karşı daha büyük saldırılar düzenleyeceklerini kaydetti.

Pakistan'da son 5 gün içinde Afganistan'daki NATO ve ABD güçlerine ikmal sağlayan araçlara düzenlenen saldırılarda 70'den fazla tanker imha edildi. Saldırıların tümünü Pakistan Taliban'ı üstlendi. Afganistan'daki ABD ve NATO birliklerine ikmalin yüzde 80'i Pakistan üzerinden sağlanıyor. (ANF)

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim