Pakistan Ordusundan Direnişçilere Yargısız İnfaz

24.09.2010 19:35
Pakistan Ordusundan Direnişçilere Yargısız İnfaz
Pakistan'da cep telefonuyla çekilen görüntülerde Pakistan ordusunun direnişçilere karşı verilen savaşta vahşiliğini bir kez daha ortaya çıkardı.

Pakistanlı askerler, direnişçi militan olduğunu iddia ettikleri 6 kişiyi bir duvarın dibinde kurşuna dizdi. Üstelik askerlerden biri yere yığılan iki kişi ölmedi gerekçesiyle yanına yaklaşarak kafasına sıktı.

Pakistan ülkenin kuzeyindeki Svat vadisinde Taliban'a karşı giriştiği askeri müdahalede şimdiye kadar binlerce insan hayatını kaybetti. ABD ise insansız uçakları da düzenli olarak Pakistan'ın kuzeyinde Taliban hedeflerine hava saldırısı düzenliyor.

Ancak cep telefonuyla çekilen iki görüntü savaşın vahşetini hiç bu kadar açıkça ortaya koymamıştı. Pakistanlı askerler Svat vadisinde direnişçi oldukları gerekçesiyle 6 kişiyi bir duvarın dibine dizdi. Kurbanlardan bazılarının gözleri bağlı olmasına rağmen, etrafta olan biteni görebiliyorlardı. Görüntüde bir asker 6 kişinin sırada düzgün durmasını söylüyor. Karşı tarafta ise eli silahlı askerler duruyor. Askerler bir anda ateş ediyor ve o 6 kişi yere yığılıyor. Ancak yere düşen iki ceset hala kıpırdıyor. Bir asker çok soğukkanlı bir şekilde yerde yatanlara yaklaşıyor ve bu defa beyinlerine sıkıyor.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Alman Die Welt gazetesine açıklama yapan Taliban uzmanı Pakistanlı gazeteci Ahmed Raşid, "Svat vadisinde özellikle genç erkeklerin bu şekilde infaz edildiği yönünde çok bilgi vardı. Ancak şimdiye kadar ordunun bu tür infazlar yaptığını gösteren delillere rastlanamıyordu" dedi.


Pakistan Ordusundan Katliam

 • Yorumlar 10
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim