Özkök'ün İfadesi Balyoz Mahkemesinde

16.08.2012 15:00
Özkökün İfadesi Balyoz Mahkemesinde
Hilmi Özkök'ün Ergenekon'da verdiği ifadeleri Balyoz davasına bakan mahkemeye ulaştırıldı.

Balyoz'da bugün sanıkların son sözleri alınacak...

''Ergenekon'' davası kapsamında tanık olarak dinlenilen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün ifade tutanakları ''Balyoz Planı'' davasının görüldüğü mahkemeye ulaştı.

Hilmi Özkök, Ergenekon mahkemesinde verdiği ifadesinde Balyoz'un varlığını kabul etmiş, plan seminerinin amacını aştığını belirtmişti.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmada Mahkeme Heyeti Başkanı Ömer Diken, dosyaya gelen evrakları okudu.

Diken, ''Ergenekon'' davasında tanık olarak dinlenilen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün ifade tutanaklarının dosyaya gönderildiğini söyledi.

''Ergenekon'' davasının görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 213 ve 214'üncü duruşmalarına ait Özkök'ün beyanlarının yer aldığı tutanakların onaylı bir örneğinin geldiğini kaydeden Diken, Özkök'ün ''Balyoz Planı'' davasıyla ilgili beyanlarını okudu.

Özkök, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tanık olarak dinlenildiği duruşmada, ''Balyoz Planı'' davasıyla ilgili ''Bu seminer icra edilmiş, fakat en tehlikeli senaryo amacını biraz aşkın şekilde oynanmış. Siyasi kişiler ve siyasi olaylar, gerçekmiş gibi oynanmış. Ben de Kara Kuvvetleri Komutanı'na incelettim'' demişti.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim