1. HABERLER

  2. HABER

  3. Özkök: ''Umarım İyi Dersler Çıkarılır''
Özkök: Umarım İyi Dersler Çıkarılır

Özkök: ''Umarım İyi Dersler Çıkarılır''

Hilmi Özkök, Balyoz davası kararlarını ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

TRT'nin verdiği haberde; Dönemin Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ten Balyoz davası kararları ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi.

Hilmi Özkök, verilen kararı "Umarım memleketimizin hayrına iyi dersler çıkartılır" diye yorumladı.

Genelkurmay eski başkanı Hilmi Özkök, yargılamanın adil yapılmadığı yönündeki iddialar için de konuştu.

Özkök, "Ben böyle bir şey diyemem. Çünkü hukukçu değilim ama bir vatandaş olarak gözlemime göre mahkeme heyeti bu davada titiz davrandı. Bilirkişi gereğini yaptı o nedenle adil yargılama olmadı diyemem " dedi.

Bir dönem Balyoz davası sanıkları ile silah arkadaşı olan Hilmi Özkök, çıkan kararı "yargının takdiri" olarak değerlendirdi.

Hilmi Özkök, ceza alan komutanlar için üzüldüğünü belirtti.

Özkök, "Üzülmemek mümkün değil. Hepsi beraber çalıştığım silah arkadaşlarım. Ceza almaları beni derinden üzüyor. Bunlar keşke olmasaydı diye düşünüyoruz. Ne yapalım bunlar yaşandı " dedi.

Özkök, verilen cezalarla ilgili Yargıtay aşamasının olduğunu söyledi.

Özkök, "Daha Yargıtay aşaması var. Savunma hakkı tam kullanılamadı, bazı önemli tanıklar dinlenmedi, iddianamede maddi hatalar var gibi itirazlar söz konusu oldu. Belki bunlar Yargıtay aşamasında dikkate alınır. Nasıl seyreder şimdiden bir şey söylemek doğru değil" yorumunda bulundu.

Ergenekon davasında geçtiğimiz ay tanık olarak dinlenen eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Balyoz davasının seyrini değiştirecek açıklamalarda bulunmuştu.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum