Özgürlük ve Dayanışma Gecesine Davetlisiniz!

05.11.2010 00:01
Özgürlük ve Dayanışma Gecesine Davetlisiniz!
Özgür-Der, 6 Kasım Cumartesi günü 18.00’de Bayrampaşa Kültür Merkezi’nde “Özgürlük Yürüyüşümüz Sürüyor!” adlı bir dayanışma gecesi tertip ediyor.

Özgür-Der Üniversite Gençliği tarafından hazırlanan gecede özellikle başörtüsüne özgürlük mücadelesinde gelinen noktayı değerlendiren konuşmalar, dünden bugüne başörtüsü direniş sürecinin anlatıldığı sinevizyon gösterimi, şiir dinletisi ve konser etkinliği yer alıyor.

Öğrenciler İçin Kermes

6 Kasım Cumartesi günü Bayrampaşa Kültür Merkezi'nde yapılacak olan gece 18.00'de başlayacak. Gecede ayrıca öğrenciler yararında yiyecek kermesi açılacak.

Gecede özellikle başörtüsü direniş sürecinden kare ve görüntülerin yer aldığı "Özgürlük Yürüyüşümüz Sürüyor!" konulu bir sinevizyon gösterilecek.

Gecede Hülya Şekerci, Gülden Sönmez ve Hamza Türkmen birer konuşma yapacaklar.

Şiir ve Konser

Ayrıca Bünyamin Doğruer'in direniş şiirlerini seslendireceği gece Grup Yürüyüş'ün özgürlük marşlarını seslendireceği konserle tamamlanacak.

Özgür-Der, katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu bu geceye aileler çocuklarıyla birlikte gelebilsinler diye bir de salonun yanında oyun parkı kuracak.

NOT: Bayrampaşa Kültür Merkezi; Bayrampaşa Kaymakamlığının bulunduğu binadadır. Toplu ulaşımla gelecekler için Sağmalcılar metro durağında inilmesi uygundur. Ulaşım krokisi aşağıdadır...

HAKSÖZ-HABER

Salona ulaşmak için kroki:

 • Yorumlar 5
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim