Özgürlük İçin Diktatörlüğe de Hayır Emperyalizme de!

26.03.2011 11:45
Özgürlük İçin Diktatörlüğe de Hayır Emperyalizme de!
Özgürlük ve adalet için hem diktatörlükle hem de emperyalizmle mücadele etmenin şart olduğunu belirten Özgür-Der’den Libya için protesto çağrısı…

Batılı güçlerin Libya'ya müdahale etmesinin meşru olmadığını ifade eden Özgür-Der, Kaddafi diktatörlüğüne de emperyalist saldırganlığa da hayır demek için Saraçhane Parkı'nda bir protesto eylemi çağrısında bulundu.

"NATO'nun Libya'da, Türkiye'nin NATO'da ne işi var?" diye soran Özgür-Der, Afganistan ve Irak halklarının katillerinin Libya halkına dost olamayacağını belirtiyor. Özgürlük ve adaletin, diktatörlüğü meşrulaştırmaksızın emperyalizmle, emperyalizmi meşrulaştırmaksızın diktatörlükle mücadele etmekle mümkün olduğunun altını çizen Özgür-Der, böylelikle özgürlük ve adalet için hem diktatörlükle hem de emperyalizmle mücadele etmenin şart olduğuna dikkat çekiyor.

Özgür-Der'den yapılan açıklamada "En az despotik yönetimler kadar ilkesiz ve tutarsız olan emperyalistlerin Libya'ya yönelik saldırılarını protesto için 26 Mart Cumartesi Saat 14.00'te Saraçhane Parkı'ndayız. Duyarlı herkesi emperyalist saldırılara karşı durmaya ve Kaddafi diktatörlüğüne karşı özgürlük mücadelesi veren Libya halkıyla dayanışma eylemine bekliyoruz." ifadelerine yer verildi.

HAKSÖZ-HABER

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim