1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Özgürlüğüne Kavuşan Esiri Karşılamaya Gittiler, Tutuklandılar
Özgürlüğüne Kavuşan Esiri Karşılamaya Gittiler, Tutuklandılar

Özgürlüğüne Kavuşan Esiri Karşılamaya Gittiler, Tutuklandılar

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, işgal güçlerinin bugün (18 Mart Cuma) Filistinli iki genci işgal zindanlarından serbest bırakılan arkadaşlarını karşılamaya gittikleri sırada gözaltına aldığını açıkladı.

A+A-

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi'nin konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan bildiride, Ali Avad Abdülcebbar ve Üsame Bessam Haruf isimli gençlerin Nablus kenti sakinlerinden arkadaşları Husam Süleyman Abdulcebbar'ı karşılamak üzere Cenin'in kuzeyindeki El-Celeme kontrol noktasına gittikleri, 18 ay işgal zindanlarında tutulan Abdulcebbar'ın bugün serbest bırakılmasının beklendiği ifade edildi.

Bildiride, kontrol noktasında bulunan işgal askerlerinin her iki gencin de kimliklerini aldığı ve daha sonra hiçbir gerekçe göstermeden gençleri gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürdüğü kaydedildi.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, işgal güçlerinin bu tür uygulamalarla daima Filistinlilerin sevinçlerini bozmaya çalıştığını söyledi.

Bildiride ayrıca, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Cenin'in batısındaki Es-Seyle El-Harisiyye beldesinde İslam Yusuf Şevahine isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ve evliliğine sadece bir hafta kalan gencin evinde arama yaptığı belirtildi.

FİEM

Etiketler :

HABERE YORUM KAT