"Özgürlüğün Öncüleri" Kamplarından 17 Bin Genç Mezun Oldu

29.01.2015 18:27
"Özgürlüğün Öncüleri" Kamplarından 17 Bin Genç Mezun Oldu
İzzeddin El-Kassam Tugayları, 17 binden fazla Filistinli gencin "Özgürlüğün Öncüleri" kamplarına katılarak bir haftalık yoğun askeri eğitim aldığını ve gelecek özgürlük savaşına hazırlandıklarını söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, 17 binden fazla Filistinli gencin "Özgürlüğün Öncüleri" kamplarına katılarak bir haftalık yoğun askeri eğitim aldığını ve gelecek özgürlük savaşına hazırlandıklarını söyledi.

Gazze ve Han Yunus kentlerinde kamplara katılan gençlerin bugün (29 Ocak Perşembe) yapılan mezuniyet törenine başta Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye ve Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr olmak üzere çok sayıda Hamas lideri ve İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanı katıldı.

Tören sırasında kamplara katılan 15-21 yaş arası gençler işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne açtığı son savaş sırasında şehit olan İzzeddin El-Kassam Tugayları üyelerinin resimlerini taşıdı. Gençler, daha sonra atış ve silah söküp takma gibi kendilerine verilen askeri eğitimden örnekler sergiledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü, Gazze Şeridi'nden 17 bin gence bir haftalık yoğun askeri eğitim verildiğini, bu gençlerin bugün Gazze'nin askerleri olduğunu ve gelecekte işgalden kurtarmak için Mescid-i Aksa kapılarına dayanacaklarını, düşmanın son savaşta direnişin iradesini kırdığını zannettiğini fakat yanıldığını, Gazze Şeridi'nin bugün gençleriyle gurur duyduğunu söyledi.

FİEM

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim