1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Özgür Suriye Ordusundan Hizbullah’a Tepki
Özgür Suriye Ordusundan Hizbullah’a Tepki

Özgür Suriye Ordusundan Hizbullah’a Tepki

Nasrallah'ın "Suriye'de 5 bin askerimiz varsa bu sayı 10 bin olacak!" sözlerine ÖSO'dan sert tepki geldi.

A+A-

ÖSO komutanlarından Albay Malik el-Kürdi, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın "Suriye'de 5 bin askerimiz varsa bu sayı 10 bin olacak!" şeklindeki açıklamasını kınadı.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Albay Malik el-Kürdi, "Nasrallah, binlerce militanını Suriye halkını katletmek için gönderdi. Militanlarını göndermeye devam ederse ona ve hareketine unutamayacağı bir ders vereceğiz, Hizbullah'ı Suriye'de vurduğumuz gibi kendi kalesinde de vuracağız" dedi.

Hizbullah'ın Suriye'ye müdahale etmesini hiçbir şekilde kabul etmeyeceklerini vurgulayan Kürdi, Suriye halkının 28 aydır Esed rejimi ile savaştığını, başka taraflardan gelecek saldırılara da karşılık vermeye muktedir olduğunu belirtti.

Beyrut'un güney banliyölerinden Ruveys bölgesinde meydana gelen patlamayla ÖSO'nun ilişkisi bulunduğu iddialarını yalanlayan Kürdi, bu tür eylemlerin "kabul edilemez" olduğunu, banliyölerde meydana gelen güvenlik zafiyetinden militanlarını Suriye'ye göndererek Lübnan'ı krize dâhil eden Hizbullah'ın sorumlu olduğunu kaydetti.

Hizbullah'ın Genel Sekreteri Nasrallah dün yaptığı açıklamada, savaşmak için kendisi ve örgütün tamamının Suriye'ye gitmeye hazır olduğunu söylemiş, "Suriye'de 5 bin askerimiz varsa bu sayı 10 bin olacak" ifadelerini kullanmıştı.

 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum