1. HABERLER

  2. HABER

  3. Özgür Eğitim Sen ve Özgür-Der Erciş’te
Özgür Eğitim Sen ve Özgür-Der Erciş’te

Özgür Eğitim Sen ve Özgür-Der Erciş’te

Tatvan Özgür Eğitim-Sen Temsilciliği ve Özgür-Der Tatvan Şubesi, depremde büyük hasar gören Erciş’e yardım götürdü.

A+A-

İki transit kamyonetle deprem bölgesine götürülen yardımlar Erciş Başak-Der ve İHH yetkililerine teslim edildi. Deprem bölgesinde incelemeler yapıldı.

Özgür Eğitim-Sen Temsilcisi Sinan KIRANŞAL’ın gözlemlerini aktarıyoruz:

Şehir merkezi genelinde elektrik kesintisi devam ediyordu. Şehirde yağmur yağıyordu. Yağmura rağmen iş makineleri çalışmalarını sürdürüyordu. Kaymakamlık önünde yakınlarını kaybeden insanlardan oluşan uzun kuyruklar vardı. Sokak ve caddelerde yıkılan binalar vardı. Yıkılmayan ama kullanılamayacak birçok bina duruyordu. İnsanlar soğuk havaya rağmen dışarıda çadırlarda bekliyorlardı. İlk yardım ekipleri ve kurtarma ekipleri çalışmaları devam ediyordu. Enkaz altından bir bebek ve annesi canlı çıkarıldı. Yardım dağıtma sırasında 5.4 artçı bir deprem daha oldu. Artçı depremler halkta panik meydana getirdi. Şehir merkezinde İHH, belediye, valilik ve diğer yardım kuruluşlarının çadırları insanlara çadır, battaniye, ekmek, su vb. malzemeler dağıtıyorlardı.

Vefat eden Erciş Başak-Der Başkanı Gültekin KELEŞ’in ailesine taziye ziyaretinde bulunuldu. Enkaz altında çıkarılan yaralılar ve cenazeler ambulanslar tarafından taşınıyordu. Kızılay tarafından dağıtılan çadırlardan meydana gelen çadır şehirler vardı. Çadırda yaşayan birkaç aileye ziyarette bulunuldu. Şehrin su ve kanalizasyon şebekesi çökmüş durumdaydı. İstanbul belediyesi elemanları şehre geçici su şebeke çalışmaları yapıyorlardı. Şehre ülkenin her yanından yardım geliyordu. Ancak yardımların dağıtılması hem dağınıktı hem de ortada hiç hoş olmayan manzaralar vardı. 

Haksöz-Haber

deprem-ercis-20111015-1.jpg

deprem-ercis-20111015-2.jpg

deprem-ercis-20111015-3.jpg

deprem-ercis-20111015-4.jpg

deprem-ercis-20111015-5.jpg

deprem-ercis-20111015-6.jpg

deprem-ercis-20111015-7.jpg

deprem-ercis-20111015-8.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum