1. HABERLER

  2. HABER

  3. Özgür-Der’e Yönelik Saldırıları YDG-H Üstlendi
Özgür-Der’e Yönelik Saldırıları YDG-H Üstlendi

Özgür-Der’e Yönelik Saldırıları YDG-H Üstlendi

Özgür-Der Van şubesi ve Diyarbakır Bağlar temsilciliğine yönelik molotoflu saldırıları PKK’nin gençlik yapılanması YDG-H üstlendi.

A+A-

Özgür-Der’in hedef gösterilmesi ardından gerçekleştirilen silahlı ve molotoflu saldırlar PKK’nin gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) tarafından, üstlenildi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da düşülen notla sahiplenilen silahlı ve molotoflu saldırılarla ilgili "Özgür Der'e Ait Van ve Amed Şubeleri Hareketimiz Tarafından Uyarı amaçlı Bir Dizi Eylem Gerçekleştirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

22523-001.jpg

ÖZGÜR-DER’E YÖNELİK SALDIRLAR

PKK’ye yakın basın-yayın organlarında Özgür-Der’e yönelik itham ve karalamaların çıkması ardından saldırılar olmuştu. Bayramın birinci günü Özgür-Der Van şubesine yönelik molotoflu ve silahlı saldırı olmuş, dün gece de Özgür-Der Diyarbakır Bağlar temsilciliğine molotoflu saldırı olmuştu. Maddi hasarın olduğu saldırılarda can kaybı olmamıştı. Saldırılar büyük tepki çekmiş, çok sayıda kurum yayınladıkları bildirilerle Özgür-Der’e yönelik saldırıları sert ifadelerle kınamıştı.

YDG-H KİMDİR?

Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçtiğimiz ay kuruluşunu ilan eden PKK'nin gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H), sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yayınladığı görüntülerle kurulduğunu ilan etmişti.

Abdullah Öcalan'ın posterinin asıldığı bir masanın önünde yemin töreni düzenleyen PKK'nin gençlik yapılanması YDG-H, daha sonra sokaklara çıkarak yol ve kimlik kontrolü yapmıştı.

İmralı ile barış müzakerelerinin sürdüğü bir sırada YDG-H’nin kurulması büyük tartışmalara neden olmuş, PKK’li yöneticiler ve BDP açıklama yapmak zorunda kalmışlardır.

Islahhaber

HABERE YORUM KAT