Özgür-Der, Yeni Akit’e Yönelik Saldırıyı Kınadı

12.01.2013 11:18
Özgür-Der, Yeni Akit’e Yönelik Saldırıyı Kınadı
Yeni AKit gazetesine yönelik ses bombalı saldırı Özgür-Der tarafından kınandı.

HAKSÖZ-HABER

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Yeni Akit gazetesinin basım tesislerine yönelik ses bombasıyla yapılan saldırı hakkında bir açıklama yaptı. Saldırıyı kınayan Kaya, ahlaksız ve zalimane saldırılar karşısında Yeni Akit’in yanında olduklarını açıkladı:

Yeni Akit Gazetesine Yönelik Saldırıyı Kınıyoruz!

12 Ocak 2013

Yeni Akit gazetesinin Bağcılar’da bulunan matbaasına dün yapılan bombalı saldırı çirkin ve zalim zihniyetin bir operasyonudur. Sürekli biçimde halkı mağdur eden, sokakta, otobüste, işyerinde, okulda ve hemen her yerde masum insanlara zarar veren saldırılar gerçekleştiren bu zihniyetin uzun bir zamandır Yeni Akit’i hedef aldığı bilinmekteydi. Şiddete tapan ve kendisi dışındaki hiçbir yaklaşıma hayat hakkı tanımayan bu zihniyetin kendisine karşı düşünceleri ve yayın organlarını bastırmaya yönelik bu tutumunu lanetliyoruz.

Kirli ve karanlık ilişkiler ve hedefler peşindeki çevreler tarafından gerçekleştirilen bu tür saldırılarla Yeni Akit’in susturulmasının mümkün olmadığı açıktır. 28 Şubat sürecinde dönemin koşullarını yansıtır biçimde devlet kaynaklı pek çok baskıya, zulme, illegal operasyona maruz kalan Yeni Akit kadrosunun bugün de karşıt çevrelerin hedefinde olması manidardır.

Ne var ki, dün çok daha sistematik ve yoğun baskılar karşısında geri adım atmayan Yeni Akit kadrosunun, bugün marjinal unsurlarca düzenlenen bu tür saldırılarla yayın politikasının etkilenmesini beklemek ancak bu saldırıları gerçekleştirenlerin zavallılıklarını ortaya koyar. Yeni Akit gazetesine, sorumluları ve çalışanlarına geçmiş olsun diyor, bu tür ahlaksız, zalimane saldırılar karşısında yanında olduğumuzu duyuruyoruz.

Rıdvan Kaya
Özgür-Der Genel Başkanı 

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim