1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Özgür-Der Eylemi Bugün 16.00’da Yapılacak!
Özgür-Der Eylemi Bugün 16.00’da Yapılacak!

Özgür-Der Eylemi Bugün 16.00’da Yapılacak!

Özgür-Der bir açıklama yaparak bugün 16.00’da Saraçhane Meydanında düzenleyeceği Suriye eylemi programında bir değişiklik olmadığını ve duyarlı herkesi eyleme beklediğini kaydetti.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Konuyla ilgili sitemize açıklamada bulunan Özgür-Der yetkilileri şunları ifade etti:

“Ankara’da patlatılan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine yol açan bombanın ardından her tarafa yayılmaya çalışılan korku dalgası bugün Taksim’de patlayan bomba ile tırmanışa geçti.

Farkında olunarak ya da olunmaksızın bombaları patlatan katillerin amacına hizmet eden korku dalgası insanlarda panik oluşturarak güvenlik açığı oluştuğu algısına yol açmakta.

Bu nedenle telefon mesajları, mail ve sosyal medya araçları yoluyla hassaten bazı yer ve meydanların isimleri zikredilerek buraların risk bölgesi ilan edildiği gözleniyor.

Korku Toplumu Olmayacağız, Paniğe Kapılmayacağız!

Bu algının oluşmasına yol açacak olan adımlardan uzak durmak, bombacı katillerin arzuladığı zeminin oluşmasına engel olacaktır.

Suriye Devriminin yıldönümü nedeniyle Özgür-Der tarafından bugün Saraçhane Meydanında 16.00’da gerçekleştirilecek eylemin programında herhangi bir değişiklik yoktur. Yüz binlerce şehide rağmen Suriye’de mücadeleyi sürdüren kardeşlerimizin yalnız olmadığını haykırmanın vaktidir. Tüm kardeşlerimizi bugün 16.00’da Fatih Saraçhane Meydanında Suriye direnişimizi selamlamaya ve masum insanları katleden bombacıları telin etmeye çağırıyoruz.”

HABERE YORUM KAT

1 Yorum