1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Özgecan'ın Ailesi: Sevinmedik, Üzülmedik de
Özgecan'ın Ailesi: Sevinmedik, Üzülmedik de

Özgecan'ın Ailesi: Sevinmedik, Üzülmedik de

Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan, kızının katillerinden Suphi Altındöken'in cezaevinde öldürülmesine ilişkin, “Sevindim desem yalan söylerim, üzüldüm desem yine yalan söylemiş olurum.” dedi.

A+A-

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesi, gazetecilere, kızlarının katillerinden Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'da cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda ölmesi ve babası Necmettin Altındöken'in yaralanmasını değerlendirdi.

Baba Aslan, olayı ilk olarak tesadüfen karşılaştığı bir arkadaşından öğrendiğini belirterek, “Haberi duyduğumda ne hissedebilirim ki sevindim desem yalan söylerim, üzüldüm desem yine yalan söylemiş olurum. Kompleks duygular içerisindeyim.” ifadesini kullandı.

“Bütün Bunlar Olmasaydı Keşke”

Sonrasında söylenen “keşke”lerin çözüm olmadığını ifade eden Aslan, “Bütün bunlar olmasaydı keşke ama görüyoruz ki hâlâ daha devam ediyor. Bunun hikmetini bilen varsa beri gelsin. Bunun sebeplerini bilene de aşk olsun.” diye konuştu.

“Bunlar Mars’tan Gelmedi”

Aslan, “karanlıkla aydınlığın savaşı”nın her zaman devam edeceğini belirterek, bir gazetecinin, “Toplum vicdanı rahatlamış mıdır?” şeklindeki sorusu üzerine şöyle konuştu:

“Şunun tespitini yapabilmiş olsaydık, görüşünüze katılırdım. Bu dünyada kalbinde kötülük taşıyan sâdece 3 insan vardı, onlar yok edilerek dünya kurtuluşa erdi. Daha çok var... Bunların hepsini öldürelim mi? Ne yapalım? Bunlar Mars'tan gelmedi, bunlar da bir annenin, babanın, dayının, çocukları ve yeğeniydi. Bu aileler sâdece kendi çocuklarını, yeğenlerini korumak yerine biraz da diğer çocuklara, garip, boynu bükük kimsesizlere sahip çıkar, onların başlarını okşarlarsa ‘bana değmeyen yılan bin yaşasın’ dedikleri o yılan bir gün kapılarını çalmaz, aksi hâlde çalacak.”.

“Herkes Hak Ettiğini Bulsun”

Anne Songül Aslan ise şu ifadeleri kullandı:

“Ben bu duruma ne üzüldüm, ne sevindim. İlahi takdir diyorum, Allah herkesin yardımcısı olsun, herkes hak ettiğini bulsun diyorum. Haberi alınca hiç sevinmedim, kızım geri gelmeyecek. Sevinmedim, sevindim dersem yalan söylerim.”.

AA

HABERE YORUM KAT