1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Özel Harekat Savaş Alanına Döndü
Özel Harekat Savaş Alanına Döndü

Özel Harekat Savaş Alanına Döndü

Darbe girişimi sırasında düzenlenen saldırıda 42 kişinin can verdiği saldırı sonrası Özel Harekat dairesi savaş alanına döndü.

A+A-

Darbe girişimi sırasında en ağır saldırı Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Polis Havacılık Daire Başkanlığı’na yapıldı. Kurumda dün saat 23.00 ve 24.00 sıralarında iki büyük patlama meydana geldi.

Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı patlamalarla birlikte Gölbaşı’nda can kaybı sayısını 42 olarak açıklarken, Gölbaşı Devlet Hastanesi’ndeki duyuru panosunda ise yakınlarının bilgi alması için 43 yaralının bulunduğu belirtildi.

Patlama sonrası can veren ve yaralanan polisler, Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede bugün saat 15.00 itibariyle hiçbir şehidin bulunmadığı ve 43 yaralının bulunduğu öğrenildi. Şehit olan polislerin Keçiören Adli Tıp Morguna sevk edildiği öğrenildi.

SAVAŞ ALANI GİBİ

Dün gece meydana gelen patlamanın ardından Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı’na giriş ve çıkışlar yasaklandı. Özel Harekat polisleri, Daire Başkanlığı’na giden yolda ellerinde uzun namlulu silahlarla nöbet tutarak, gelen vatandaşları uyardı, giriş- çıkışların yasak olduğunu belirtti.

Patlamanın ardından Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın çekilen görüntü ve fotoğraflarında adeta savaş alanına döndüğü görüldü.

HABERE YORUM KAT