1. HABERLER

  2. HABER

  3. Özal'ın Ölümü ile İlgili Çarpıcı İddia
Özalın Ölümü ile İlgili Çarpıcı İddia

Özal'ın Ölümü ile İlgili Çarpıcı İddia

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şüpheli ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma devam ederken çarpıcı bir bilgi ortaya çıktı.

A+A-

Zirve Yayınevi davasının gizli tanıklarından İlker Çınar'ın 9 ay önce Özal'ın ölümüyle ilgili ifade verdiği ve Özal'ın zehirlendiğini söylediği belirlendi.

Gizli tanık Çınar'ın kullanıldığını söylediği zehirler ile iddia konusu otopsi sonucundaki zehirli maddeler birbiriyle aynı.

Merhum Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturmayla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı.

Malatya'da devam eden Zirve Yayınevi davasının hem sanığı hem de gizli tanığı olan İlker Çınar’ın, Özal’ın hangi maddelerle zehirlendiğini 9 ay önce tek tek açıkladığı ortaya çıktı.

Savcıya 5 Şubat'ta ifade veren Çınar, “Kalp krizine yol açacak ilaçlardan olan Polonyum 210 ve Amerikyum 241 isimli radyoaktif ilaçlar Turgut Özal’a verilmişti” dedi.

Çınar'ın adını verdiği zehirlerin, kamuoyuna yansıyan otopsi sonuçlarına göre Özal’ın cenazesinde bulunduğu ileri sürülen zehirlerle aynı olması dikkat çekti.

Çınar, Özal'ın zehirlenmesinin Ergenekon bağlantılı Türkiye Ulusal Stratejik Hakeretler Dairesi'ne bağlı Beyaz Kuvvetler ile ilgili olduğunu belirtti.

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz tarafından eğitildiğini anlatan İlker Çınar’ın Özal ile ilgili ifadeleri dava dosyasına eklendi. (trt)

HABERE YORUM KAT