1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Oyun Gerçekten Varsa ve Bu Denli Büyükse Nasıl Bozulur?
Oyun Gerçekten Varsa ve Bu Denli Büyükse Nasıl Bozulur?

Oyun Gerçekten Varsa ve Bu Denli Büyükse Nasıl Bozulur?

Ahmet Maruf Demir, Çözüm Sürecini ve gelinen noktayı değerlendiriyor.

A+A-

Ahmet Maruf Demir / Haksöz Haber

Çözüm sürecinin baş muhatabı olan C.Başkanı tarafından bitirilmiş değil. Kendisi Çözüm Sürecinin buzdolabına kaldırıldığını söylemekte. Çözüm süreci hakkında böyle bir metafor kullanılması önemlidir. Sonuçta, buzdolabına bırakılan her ne varsa hayat verici şeylerdir!

Hatırlarsanız Devlet Bahçeli, Çözü süreci için şunları söylüyordu: "Masanın bir kenarında A. Öcalan, diğer kenarında ise R.T. Erdoğan var."

El-Hak doğru olan da buydu. Çünkü her ikisi de birçok kesim tarafından bu işi çözecek ‘tek’ insan/lar olarak görülüyor ve biliniyordu.

Ne tuhaf ki o günden beri bu iki isim yoğun bir şekilde de itibarsızlaştırılıyor. Farklı kesimler olarak gözükse de tek bir ağızdan çıkmış gibi, birine sürekli "diktatör, katil, masayı deviren adam"; bir diğerine "Öcalan bu şartlar altında bize talimat veremez, devletin adamı, ajan" türünden yaftalamalarda bulunuldu, bulunuluyor.

Oysa bu iki isim "silahlı unsurlar ülke dışına çıksın" noktasında mutabıktılar ve hala da mutabıklar. Çözüm sürecinin nihayeti de buna bağlı diyorlardı. Ki hala da diyorlar!

Yazının Devamı >>>