Otuzbiroğlu, Çubuklu ve Gülbahar Tutuklandı

17.08.2011 18:19
Otuzbiroğlu, Çubuklu ve Gülbahar Tutuklandı
İnternet andıcı davasında haklarında yakalama kararı düzenlenen Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve AIlbay Hulusi Gülbahar tutuklandı.

İnternet Andıcı Davası'nda haklarında yakalama kararı bulunan 14 sanıktan, Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu tutuklandı.

Aralarında Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ile Emekli Albay Hulusi Gülbahar'ın da aralarında bulunduğu bir grup, öğleden sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Hakkında yakalama kararı bulunan ve Balyoz Darbe Planı davası kapsamında da tutuklu yargılanan Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu da adliyeye getirildi.

Sanıkların, davayı gören İstanbul 13'üncü Ağır ceza Mahkemesi'nce haklarındaki yakalama kararı yüzlerine okunduktan sonra cezaevine gönderilmesi bekleniyor.

İnternet Andıcı davası kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan 14 sanıktan Eski Birinci Ordu komutanı Emekli Orgeneral Hasan Iğsız ile 2 emekli albay daha önce tutuklanmıştı.

Hükümet aleyhinde kara propaganda yapmak amacıyla, Genelkurmay başkanlığı bünyesinde kurulduğu belirtilen internet sitelerine ilişkin, aralarında Orgeneral Nusret Taşdeler'in de bulunduğu 22 sanık hakkında hükümeti ve meclisi devirmeye teşebbüs iddiasıyla dava açılmıştı. 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim