1. HABERLER

  2. HABER

  3. Otobüsleri YDG-H'lilerce Yakılan HDP'li Genç Kız İsyan Etti!
Otobüsleri YDG-H'lilerce Yakılan HDP'li Genç Kız İsyan Etti!

Otobüsleri YDG-H'lilerce Yakılan HDP'li Genç Kız İsyan Etti!

Ataşehir’de YDG-H’li maskeli saldırganlar özel halk otobüsü yaktı. Ekmek teknesi yanan Kürt şoförün kızı Dilan Ayırkan ise olay sonrası isyan etti.

A+A-

İstanbul Ataşehir’deki Mustafa Kemal Mahallesi’nde önceki akşam 22.30 sıralarında bir özel halk otobüsü, maskeli kişiler tarafından durduruldu.

Otobüse binen grup, “Size zarar vermeyeceğiz.” diyerek yolcuların ve şoförün aşağıya inmesini istediler.

Eylemciler daha sonra ellerindeki molotof kokteyllerini otobüse fırlattı. Kısa sürede alev alev yanan otobüs, kullanılamaz hâle geldi.

Otobüsün şoförü Süleyman Ayırkan’ın Kürt ve HDP’li olduğu ortaya çıktı.

Süleyman Aykıran'ın kızı Dilan Aykıran'ın kişisel twitter hesabından paylaştığı mesajlar yaşadığı trajediyi gösteriyor:

2pgra_1438323863_5613.jpg

hdpli_kiz.jpg

“Umarım Yaktıkları Ateşte Boğulurlar!”

Vatan Gazetesi ekmek teknesi yanan şoförün kızı Dilan Ayırkan ile konuştu. Genç kız Kürt ve HDP’li bir aile olduklarını söyleyerek otobüslerinin yanıp kül olmasına isyan etti:

“Savaşın dahi bir ahlâkı vardır. Sen kalkıp emekçi bir adamın 40 yıllık emeğini yakıyorsun. Daha da acısı Kürt çocuklar Kürt bir ailenin otobüsünü yaktılar. Bu ne akla, ne mantığa ne de vicdana sığar! Bu gerzeklere sorsan yaptıkları eylemleri halk için, halkın kurtuluşu için yaptıklarını söyler. Bu ateş buna sebep olanları da, bu eylemi gerçekleştirenleri de yakar umarım! Umarım yaktıkları ateşte boğulurlar!” dedi.

Polis olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatırken, saldırıyı PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’nin üstlendiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum