1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. ÖSO: Kimyasal Katliamın İntikamını Alacağız!
ÖSO: Kimyasal Katliamın İntikamını Alacağız!

ÖSO: Kimyasal Katliamın İntikamını Alacağız!

Direnişçiler kimyasal saldırıda katledilen çocukların intikamını almak için operasyon hazırlığında!

A+A-

Suriye'de Esed yönetimi tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen ve 1.600 kişiden fazla kişinin yaşamını yitirdiği kimyasal silah saldırısı sonrasında diğer muhalif gruplar gibi kurduğu Özgür Suriye Ordusu da Esed yönetimden intikam alınacaklarını duyurdu.

Esed yönetimine ait Şam'daki tüm askeri bölgelerin hedef alınacağını kaydeden muhalifler, yönetime bedel ödeteceklerini kaydetti.

Sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan görüntülerde, Özgür Suriye Ordusu'na bağlı Ebu Musa El Eşari Tuygayı yaptığı açıklamada, Esed yönetimine bağlı ordunun masum halka yönelik gerçekleştirdiği kimyasal saldırıda 1.600'den fazla kişinin öldüğü ve 5 bin kişinin yaralandığını aktardı.

Yapılan açıklamada, "Saldırı sonrasında Şam ve çevresindeki Ebu Musa El Aşari Tugayı olarak, katil Esed yönetiminden intikamımızı alacağız. Başkent Şam'ı askeri bölge olarak ilan ediyoruz. Yönetime ait askeri bölgeler bizim için meşru birer hedef olacaktır. Şam'daki sivil kardeşlerimizden de önümüzdeki günlerde askeri bölgelerden uzak durmalarını istiyoruz." denildi.

(CİHAN)

 

HABERE YORUM KAT